Nikola Jeličić: JAYUS – TOLIKO NEDUHOVITA „ŠALA“ DA NE MOŽETE A DA SE NE NASMEJETE (BEZ GLAGOLA)

Grickanje semenki, smejanje i velika galama danas su u kvartu blizu moje škole. Kad odjednom – ŠOK. Pa to su moja 3 drugara Marko, Miloš i Jovan. Tu je uvek provod posle škole. Pričanje o mnogim stvarima, a između ostalog i o vicevima je tema današnjeg razgovora. Pričanje Jovanovih viceva stalno je glupo. Ali ovaj put je njegov vic o foki iz Kotora, koja je u stvari foka kotorska, toliko glupo da smo se sva četvorica od muke dali u smejanje da je bilo i plakanja, a prisutno je i Miloševo padanje na pod od smejanja, pa je prljanje, a kasnije i presvlačenje njegovih pantalona bilo neminovno. Oh, pa to je Jayus – objasnio je Marko, inače najpametniji među nama. Kasnije je bilo slušanja o značenju te reči od njega.