Anđela Olah: IZ UGLA MAME / IZ UGLA ĆORAVE BABE

BELEŠKA

SESTRA MI JE STALNO NA TOM RAČUNARU I IGRA IGRICE .VIDELA JE KOLIKO JE SATI I POCELA DA SKAČE PO KUĆI I DA SE DERE KAKO NEĆE STIĆI U ŠKOLU KAKO JOS NIJE NI JELA NI UČILA A IMA DANAS KONTROLNI .

IZ UGLA MAME

STALNO BLEJIS U TAJ RAČUNAR OSTAĆETI OČI NA TOM EKRANU .ZAR NE VIDIŠ KOLIKO JE SATI , ZAKASNIĆES U ŠKOLU , KAKO SI TAKO NEODGOVORNA I NEMARNA .KNJIGU VEC NEPIPAŠ DANIMA .ZNANJE TI NECE DOCI SNEBA .REKLA SI MI DA DANAS IMAŠ KONTROLNI IZ MATEMATIKE , NISI ČAK NI VEŽBALA PA ĆEŠ POSLE DA KUKAŠ KAKO SU PROFESORI KRIVI KAKO ONI NEMAJU RAZUMEVANJA ZA VAS .JA KAD SAM IŠLA U ŠKOLU TU SE ZNALO REDA ,DOK NE NAUCIS NEMA NISTA .A VAMA DANSASNJOJ DECI SE SVE DOPUSTA OTUPECETE OD TE TEHNOLOGIJE.

IZ UGLA ĆORAVE BABE

SCENA

BABA: STA JE OVOM JADNOM DETETU ZAŠTO STALNO GLEDA U JEDNU TAČKU , SVA ZANEMELA NI DA BEKNE NESTO , DA NIJE BOGTE BOLESNA .

JA : BOZE BABA STA TI JE BULJI U TAJ RACUNAR I IGRA NEKU SMORNU IGRICU PA MISLI AKO TREPNE DA CE JOJ NESTO PROMACI

BABA :A ZAŠTO JE ODJEDNOM SKOČILA SA STOLICE KAO DA CE DA ZAIGRA KOLO,PA NISMO NA SVADBI.

JA: ( JAOOO KAKO SMARA OCE LI PRESTATI SA PITANJIMA) NE BABA , NE IGRA KOLO NEGO SE SETILA DA TREBA DA IDE U ŠKOLU I DA CE ZAKASNITI .

BABA:A ZBOG CEGA JE POČ……..

JA : MA OBRISI TE NAOCARE VEC JEDNOM PA CES VIDETI.