Aleksandar Gažo: SARKASTIČNO / IZ UGLA MOJE MAME

Beleška

Vozim se sporim autobusom do škole i gledam kroz prozor,povremeno bacajući pogled na telefon.Odjednom vozač naglo zakoči i zamalo da se nisam srušio sa ostalim putnicima.Vozač nam javlja da se autobus pokvario i da će sledeći stići za deset minuta.Odlučio sam da ostatak puta prepešačim.Izlazim iz autobusa i polako nastavljam dalje.Usput sam svratio do prodavnice da kupim sok.NIsu imali ništa u frižideru pa sam uzeo toplu kolu.Ispred škole me je neki dečak slučajno gurnuo i prosuo po meni vodu.I tako mokar ulazim u školu.

Sarkastično

Nema ništa bolje od punog autobusa koji je pritome brz poput konja koji ništa tri dana nije jeo.Gledam kroz prozor kad odjednom nas sve divno iznenadi vozač naglim kočenjem.Na žalost svi smo ostali na nogama.Sve bolje od boljeg,pokvario se bus pa ću morati dalje peške po ovoj vrućini.Usput odem do prodavnice i kupujem kolu,moje omiljeno piće.Dobro je što nisu imali hladnu,da se neprehladim.Ispred škole me je neki dečak polio vodom,danas baš imam sreće.I tako dobro raspoložen penjem se uz stepenice do učionice.

Iz ugla moje mame

Ovaj moj konj od sina opet kasni u školu.Da me je poslušao i krenuo ranije sada se ne bi gurao sa sto drugih ljudi.Umesto da se drži za šipku da ne padne on kucka u telefon,što sam mu uopšte kupila tu stvar.Tolika je lenština da ni u školu ne bih požurio.I naravno on je žedan od malo vrućine i umesto da uzme vodu on će kolu,nije mu juče bilo dosta one dve pune čaše.Kako je smotan.Uspeo je da se sav ispoliva vodom i čak se nije ni izvinio tom dečaku što mu je prosuo vodu.Zvonilo je a on ne zna ni u kojoj učionici ima čas,kakvog idiota sam ja rodila.